SEO - kas tas ir?

  • Datums

Daudz runā par SEO. Bet vai tu zini kas tas tiešām ir?

Vienkāršākajā līmenī, tie ir vārdi un frāzes, kuri ir atrodami www lapās. Tātad, ja es meklēju pirkt veļas mazgājamo mašīnu, un gribu vispirms internetā apskatīties - kas un kā, un apmēram, - cik maksā.

Atveru slaveno Google un rakstu iekšā to, ko meklēju. 

'veļas mašīnas'  vai  'sadzīves tehnika'  vai  'Bosch'   vai   'kā mazgāt veļu'  utt utt. 

Pēc tam, kad ir nospiesta podziņa, Google sameklē savās datu bāzēs visas www lapas, kurās šie vārdi vai frāzes ir minētas. Tapēc arī katram meklējumam ir vairāki miljoni rezultātu. Ja Jūsu mājas lapā ir pieminēta 'sadzīves tehnika', tā arī būs kaut kur šajā sarakstā. Te svarīgi ir tas, ka, ja neviens no šiem vārdiem vai frāzēm NAV Jūsu www lapā, tad Jūsu lapa arī nebūs rezultātu sarakstā. Nemaz.

Nākamā nianse ir tā, ka neviens neskatīsies vairāk par pirmajām 2-3 lapām no visiem šiem rezultātiem. Kurš nonāk rezultātu augšgalā?

Google izmanto garus un sarežģītus algoritmus, lai aprēķinātu, kādā secībā likt rezultātus. Viens no galvenajiem - ir atrašanās vieta. Tātad labs iemesls likt precīzu sava uzņēmuma adresi (ar visu valsti) un telefona numuru ar valsts kodu. Google diezgan labi zina, kur Jūsu dators / planšete / telefons atrodas, tapēc tuvākajiem uzņēmumiem ir priekšroka rezultātos.

Tad, starp visiem tuvējiem uzņēmumiem, kuri tirgo veļas mašīnas - kā tie sarindojas?

Esam tikuši tik rezultātu sarakstā tapēc, ka meklētie vārdi 'veļas mašīna' ir mūsu lapā. Bet ja konkurentam tie vārdi parādās vairākas reizes savā lapā un mums tikai vienu reizi? Konkurents būs tuvāk pirmajai vietai. Nu tad, mēs pārrakstam lapas saturu, uzsverot veļas mašīnas pa labi un pa kreisi. Reitings ceļas.

Bet konkurenti nesnauž. Viņi ieliek virsrakstus. Tie atkal ceļ reitingu, jo dažādas kategorijas teksti ir vērtīgāki kā citi. Virsraksti svarīgāki kā teksts. Lapas augšpusē svarīgāki kā lapas apakšā. Sadaļu nosaukumi - pavisam svarīgi. Ir vēl citas vietas un daudzas nianses kā uzlabot reitingus Google meklēšanas rezultātos. Tas ir SEO. Kā tikt tuvāk pirmajai vietai meklēšanas rezultātos.

Dalies ar šo rakstu: