Vai ir iespējams paslēpties no Google?

  • Datums

Internets ir uz visu mūžu. 

Draugi šad un tad man prasa kā var tikt vaļā no kautkādas informācijas internetā. Atbilde ir ka nevar. Ja kautkas ir iegājis internetā, tad to izdzēst nav iespējams, jo dati tiek glabāti daudzās dažādās vietās, un kopijas tiek veidotas kā daļa no interneta procesiem.

BET - tomēr ir lietas kuras var kontrolēt!

Piemēram, Google saglabā visu ko esi jebkad meklējis ar Google meklētāju. Visu.

Ja tev ir moderns telefons, tad Googe arī piefiksē kur tu esi, un kad tu tur esi. Visur un vienmēr.

Pārsvarā tas viss ir OK, bet dažreiz tomēr gribam kautkādu anonimitāti saglabāt, vai arī nestiept visur līdzi čemodānu ar savu vēsturi. Ja pirms dažiem gadiem remontēju dzīvokli un interešejos par virtuves skapīšiem un gaismas ķermeņiem, tad bija labi ka regulāri parādījās reklāmas pa tēmu, bet laiki mainās, gaumes mainās un man nevajaga to visu saglabāt.

Kā tikt no tā vaļā? Samērā viegli.

Ejot uz  https://myactivity.google.com

Tur var mainīt dažādus iestatījumus. Viens ir cik ilgi saglabājas meklēšanas vēsture. Standarta iestatījums ir uz mūžīgiem laikiem. To var mainīt uz 3 vai 18 mēnešiem. Tas pats ar Youtube meklēšanu un skatīšanu. Var mainīt uz 3 vai 18 mēnešiem.

Kartes iestatījumos arī var mainīt, cik ilgi glabājas vēsture. Kartēm var uzstādīt pauzi, līdzīgi kā incognito logu pārlūkam, lai telefons nepiefiksē atrašanos vietu.

 

Dalies ar šo rakstu: